Loading...

Sukces uczestniczki w Konkursie Oligoimpresje - Wizja Nieba i Piekła

Arteterapia, a w szczególności ukierunkowana na sztuki plastyczne to ulubiona dziedzina naszej warsztatowej aktywności. Toteż posiadane talenty bardzo chętnie eksponujemy biorąc udział w różnego rodzaju konkursach plastycznych.
Ponieważ pandemia bardzo mocno ograniczyła również i tę sferę naszej działalności, z entuzjazmem przyjęliśmy wiadomość o Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Oligoimpresje – wizja Nieba i Piekła” zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jaworznie oraz Miasto Jaworzno. Interpretując temat konkursu należało uwzględnić, że : Niebo to nie tylko Anioły, niebem może być czas spędzony z rodziną, spełnione marzenia, przyjemne dla nas chwile, przeżycia i emocje warte uwiecznienia. Piekło to to, czego się boimy, co jest dla nas bolesne, czego nie chcemy.]Wielce utytułowana Komisja Konkursowa doceniła interpretację tematu i poziom artystyczny pracy wykonanej przez naszą warsztatową koleżankę Annę nagradzając ją wyróżnieniem i zapraszając po jego odbiór do Jaworzna.
W dniu 24 czerwca br. laureatka konkursu w towarzystwie dziesięciu uczestników WTZ i dwóch terapeutów udała się do Jaworzna po odbiór nagrody. Podróż do Jaworzna była dużą atrakcją, ponieważ w obie strony odbyliśmy ją koleją, a rzadko zdarza się nam korzystać z tej formy transportu. Z braku bezpośredniego połączenia do Jaworzna i z powrotem podróżowaliśmy z przesiadkami w Katowicach. Mogliśmy tu poczuć atmosferę dużego dworca kolejowego z jego nowoczesną infrastrukturą, mnóstwem pociągów i ogromną ilością podróżnych. Mimo tego nie czuliśmy zagubienia i potrafiliśmy się odnaleźć w nowej sytuacji. Współczesne pociągi stwarzają pasażerom komfortowe warunki jazdy, a największą ich zaletą w upalne dni jest klimatyzacja. Toteż po zajęciu miejsc w wagonie nasze rozgrzane „do czerwoności” poczuły ogromną ulgę. Podróż mijała nam w miłej atmosferze, gdyż spotykaliśmy się z bardzo serdecznym traktowaniem zarówno przez współpasażerów jak i przez obsługę pociągu. ]Atrakcją podróży było również spotkanie na peronie w Katowicach z psem-terapeutą osób niepełnosprawnych i jego sympatycznym opiekunem, który opowiedział nam o swoim pupilu. ]Kolejną miłą chwilą podczas wyjazdu była wizyta w restauracji „Pierogarnia” w Jaworznie , gdzie po odbiorze nagrody przez laureatkę konkursu mogliśmy posilić się przepysznymi , wielosmakowymi pierogami. ]Mimo dużego zmęczenia spowodowanego upałem do WTZ wróciliśmy zadowoleni oraz pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Zgodnie stwierdziliśmy, że to był fajny dzień.]Podróż do Jaworzna dała nam także możliwość odbycia treningu poruszania się komunikacją kolejową. Spowodowała również, że złapaliśmy bakcyla podróżowania koleją i mamy nadzieję, że wkrótce będą następne okazje do korzystania z tej formy transportu

Wróć