Loading...

Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

W dniu 8.10.2020 grupa uczestników wzięła udział w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Pierwszym punktem naszego planu było zwiedzanie Zamku w Pieskowej Skale. Po krótkiej przejażdżce busem dotarliśmy na parking, gdzie czekał już na nas przewodnik, z którym wyruszyliśmy zwiedzać. Pan przewodnik oprowadził nas po dziedzińcach Zamku oraz zapoznał z legendami związanymi z tym obiektem. Do gustu przypadła nam opowieść o „Białej Damie” zwanej Dorotką. Następnie udaliśmy pod Maczugę Herkulesa, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Kolejnym punktem programu był spacer przez Dolinę Prądnika. Udaliśmy się na szlak prowadzący do Bramy Krakowskiej. Obserwowaliśmy piękno natury w Ojcowskim Parku Narodowym. Dotarliśmy do słynnego wywierzyska nazwanego „Źródełkiem Miłości”. Zakochani nie mogą ominąć tego magicznego miejsca, bo według legendy, każda para, która wspólnie zakosztuje wody ze źródełka, zostanie cudownie połączona niegasnącą, wielką miłością! Ostatnim punktem programu było zwiedzanie jaskini „Nietoperzowej”. Podziwialiśmy piękne i oryginalne nacieki skalne, poznając przy okazji ciekawostki przyrodniczo - historyczne.

Szczególnie zainteresowali nas jej mieszkańcy - nietoperze oraz pająki z gatunku sieciarz jaskiniowy.

Do Warsztatów wróciliśmy wyczerpani, ale za to w doskonałych humorach i ze wspaniałymi wspomnieniami. Kolejny raz przekonaliśmy się jak piękny i różnorodny jest nasz kraj!

Wróć