Loading...

W dniu 26 lipca w Warsztatach mieliśmy dzień pełen atrakcji. Przyjechali do nas nasi przyjaciele z ŚDS Salve z Sosnowca i ŚDS Ostoja z Czeladzi. Były też specjalne niespodzianki.

Nasi uczestnicy uwielbiają zajęcia w terenie. W ramach treningu umiejętności społecznych i integracji uczestników odwiedziliśmy Jasną Górę oraz Alpaki w Poczesnej.

Nasi uczestnicy w ramach zajęć z rehabilitacji ruchowej biorą udział w różnych zawodach sportowych Nasi podopieczni świetnie spisali się podczas II Turnieju Sportowego organizowanego przez ŚDS Salve w Sosnowcu

W sobotę  1 lipca w Warsztatach został zorganizowany Piknik Integracyjny w stylu PRL. Patronat Honorowy nad naszą imprezą objął Starosta Powiatu Będzińskiego Pan Sebastian Szaleniec, Atrakcji było co niemiara

W dniu 15.03 uczestniczyliśmy w Gali rozdania statuetek „Jaskółki 2023” dla pracodawców promujących zatrudnienie wspomagane osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W piątek 10 marca odbył się Finał Konkursu pt. „Jaka to melodia?”. To już XIV Edycja !!! Projekt ten zapoczątkowany przez Pana Grzegorza oraz Pana Marka stał się tradycją Warsztatów.
 

Nasi uczestnicy próbują swoich sił na rynku pracy w trakcie praktyk zawodowych.
Jesteśmy z nich dumni, że tak świetnie sobie radzą.

Regulamin Organizacyjny Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Bądź z Nami" w Będzinie obowiązujący od 2023 roku dostępny jest w zakładce oferty/dokumenty

Do Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Bądź z Nami" pilnie potrzebny Terapeuta Zajęciowy. Do Pracowni Papieroplastyki. Wymiar czasu pracy - 1 etat. Telefony kontaktowe: 603 958 318 lub 32 267 51 99

Z okazji nadchodzących Świąt pragniemy Wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia

Święta Bożego Narodzenia to niewątpliwie szczególny czas dla nas wszystkich. W tym roku ponownie nasza warsztatowa społeczność mogła spotkać się przy wigilijnym stole.

Stowarzyszenie "Bądź z Nami" zatrudni osobę na stanowisko Terapeuta Zajęciowy do Warsztatów Terapii Zajęciowej ul. Podłosie 10 w Będzinie
Umowa na czas zastępstwa od 1.01.2023.
Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 32 267 51 99 lub 603 958 318

Oferta Pracy
Stowarzyszenie "Bądź z Nami" zatrudni osobę na stanowisko konserwatora do Warsztatów Terapii Zajęciowej
Więcej szczegółów w rozwinięciu wiadomości
 

W dniu 8 listopada grupa teatralna z naszego WTZ-u brała udział w III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Podwórkowej w Częstochowie

.Z wodzisławskiego Przegląd Twórczości Teatralnej "PARA BUCH, TEATR W RUCH" wracamy z nagrodami

Pragniemy poinformować, że zmianie uległ profil Warsztatów w serwisie społecznościowym Facebook. Więcej informacji w rozwinięciu

Sukcesem dla naszego warsztatu zakończył się III Festiwal Filmowy "Złote Piaski". Impreza odbyła się w dniu 11 października w Kopalni Kultury w Czeladzi,

Sukcesem naszych Warsztatów zakończył się Przegląd  Artystyczny PASzON, który w dniach 29 -30 września odbywał się w Miejskim Ośrodku Kultury „Dąb” w Katowicach.

 

Piknik Integracyjny już za nami. To był piękny dzień i fantastyczne spotkanie naszej warsztatowej społeczności. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w przygotowaniach.

W środę 15 czerwca uczestnicy z naszego WTZ brali udział w III Festiwalu Karaoke dla Osób z Niepełnosprawnościami.
To było pełne radości muzyczne wydarzenie zakończone wspaniałymi sukcesami naszych uczestników
 

Jesteśmy bardzo dumni, więc się chwalimy,i z radością informujemy, że nasz film „Góralskie Opowieści – pół żartem, pół serio” zdobył wyróżnienie na VI Ogólnopolskim Festiwalu Filmowym Osób z Niepełnosprawnościami FilmON w Krakowie.

W dniach 1 i 2 czerwca na terenie naszej placówki odbył się I Festiwal Karaoke. W ciągu dwóch dni usłyszeliśmy blisko 50 piosenek, Poziom festiwalu był naprawdę wysoki, a zabawa była przednia .Co to były za wykonania, jakie to były emocje.

W dniu 3 czerwca nasza warsztatowa społeczność udała się na wycieczkę rekreacyjno – szkoleniową do Brennej. Tam braliśmy udział w warsztatach pieczenia chleba oraz wyrobu oscypków.

 

Nasi podopieczni wspaniale zaprezentowali się podczas Festiwalu Muzycznego "Pod Kluczem" w Mysłowicach. W tegorocznej edycji Warsztaty zajęły I miejsce.

 

Przed nami czas Świąt Wielkanocnych. Pragniemy Wszystkim złoży życzenia. Zdrowych, Pogodnych Świąt

W dniu 6.04.2022r. mieliśmy ogromną przyjemność gościć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Psarach, gdzie odbyło się spotkanie Wielkanocne Społeczności naszego Warsztatu.

W zakładce oferty/przetargi znajduje się informacja z otwarcia ofert na przewóz uczestników WTZ

Po raz kolejny jesteśmy dumni z sukcesów naszych podopiecznych. W piątej edycji konkursu „Zróbmy coś pożytecznego - jak wykorzystać odpady, zorganizowanego przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Olkuszu Stowarzyszenia SOS AK nasza uczestniczka Mariola zajęła drugie miejsce a Piotr zdobył wyróżnienie.

 

 

Firma Cosinus z Zabrza od dłuższego czasu wspiera działania naszych warsztatów dostarczając naszej placówce książki oraz gry edukacyjne. Serdecznie Dziękujemy za dotychczasowa pomoc.

W zakładce oferty/przetargi znajdują się najnowsze informacje dotyczące przetargu na przewóz uczestników WTZ Informacje o przetargu można uzyskać także klikając w poniższy link
PrzewózWTZ

Za nami kolejny finał Konkursu Jaka to Melodia. Tradycyjnie nie zabrakło emocji. Wszyscy finaliści zaprezentowali się wspaniale

W ramach gestu solidarności i wsparcia dla Ukrainy nasza warsztatowa społeczność także włącza się w pomoc. Organizujemy zbiórkę u nas w WTZ.. W rozwinięciu wymienione są potrzebne rzeczy
 

W Warsztatach w dniach 22 -24 lutego odbywały się zajęcia warsztatowe organizowane przez Centrum Dzwoni z Bytomia. Podczas zajęć nasi  uczestnicy rozwijali swoje kompetencje społeczne oraz poznawali sposoby aktywnego poruszania się po rynku pracy.

Piękny to był dzień. W naszym WTZ świętowaliśmy Walentynki. Działo się naprawdę dużo

W dniu 09.02.2022r grupa naszych podopiecznych odwiedziła zaprzyjaźniony Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci OM
w Sosnowcu, w celu odebrania nagród za udział w konkursie "Pierniczki od serca".

Z najnowszymi zmianami dotyczącymi przetargu na przewóz uczestników WTZ można się zapoznać klikając w poniższy link przewozWTZ

W tym roku po raz kolejny społeczność WTZ zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W warsztatach przygotowano kiermasz oraz zorganizowano loterię fantową. Społeczność WTZ po raz kolejny pokazała że ma wielkie serce. To była nasza rekordowa zbiórka.

Kierownik WTZ Iwona Wszelaka oraz Kadra Warsztatów życzy Wszystkim Wesołych Świąt
 
 

W dniu 17 grudnia w Warsztatach odbyło się Spotkanie Świąteczne. Pomimo obostrzeń spędziliśmy ten wyjątkowy czas w radosnej atmosferze.

Stowarzyszenie „Bądź z Nami” prowadzi  postępowania w trybie podstawowym na realizację zadania pn.: „Przewóz uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Będzinie”. Więcej informacji w rozwinięciu

 

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny do naszego WTZ w dniach 15 i 16 grudnia w godzinach 0d 9.00 - 15.00 W rozwinięciu można zobaczyć jakie ciekawe prace przygotowaliśmy w tym roku.

Dzisiaj zakończyły się warsztaty w ramach "Szkolenia - pomoc kuchenna".  Podczas trwania szkolenia uczestniczki zgłębiały praktyczne tajniki pracy w kuchni.
 

Dzień 1 grudnia pokazał wielu z nas, że aby oderwać się na moment od codzienności nie trzeba odrywać się od ziemi - wystarczy wejść w skrzącą się od świateł, bajkową krainę Ogrodu Świateł I

W dniu 30 listopada nasza warsztatowa społeczność wybrała się do Siewierza, aby świętować Andrzejki. Tańce, śpiewy jednym słowem zabawa, że hej.
 

W piątek 26 listopada, mieliśmy przyjemność wziąć udział w zajęciach warsztatowych w Kopalni Kultury w Czeladzi. To był ekscytujący dzień pełen atrakcji.
 

Świetna zabawa, emocje oraz łzy radości to wszystko towarzyszyło nam podczas Paraspartakiady Śląska i Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Bieżący miesiąc przebiegał w naszym WTZ pod hasłem wytężonej działalności edukacyjnej. Za sprawą Centrum Integracji Społecznej W Sławkowie mieliśmy możliwość odbycia szkolenia na temat „ Aktywnej Integracji”.

Dzisiaj do WTZ dotarła radosna wiadomość. Nasze Warsztaty podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Podwórkowej zajęły III miejsce!!!
Podczas festiwalu zaprezentowało się 31 ośrodków z całej Polski.
Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się pod hasłem "Rok 2021 - Rokiem Górali w województwie śląskim"

W dniu 16 listopada Warsztaty Terapii Zajęciowej wzięły udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Podwórkowej w Częstochowie.

"To, co kocham", to temat tegorocznej  XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego PFRON "Sztuka Osób Niepełnosprawnych". W dniu 29.10.2021r. nagrodę za zajęcie I miejsca odebrała nasza uczestniczka Ewelina

 

W sobotę 16 października w sali teatralnej MOKSiR w Chrzanowie odbył się wielki finał tegorocznej, jubileuszowej edycji Festiwalu "Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna". Nagrodę za zajęcie I miejsca odebrał nasz uczestnik Sebastian.
 
 

W dniu 12 października odbył się Wernisaż X Czeladzkich Spotkań Plenerowych Osób Niepełnosprawnych. To już 10 lat, gdy swoją nieprofesjonalną sztukę, mogą prezentować utalentowani artyści, głównie z niepełnosprawnością intelektualną z sześciu ośrodków pomocowych z Czeladzi, Będzina, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej
 

Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Familia" z Czeladzi nasza placówka została obdarowana w środki czystości podarowane od sponsora Firmy Henkel.

Nasza grupa podopiecznych wróciła szczęśliwie z turnusu rehabilitacyjnego w Darłówku.
Dwa cudowne tygodnie pełne wrażeń, niepowtarzalnych przeżyć, z wycieczką tramwajem wodnym rzeką Wieprzą do Darłowa, wycieczką do Kołobrzegu, rejsem statkiem.

 

Już po raz dziesiąty uczestnicy naszego WTZ wzięli udział w Czeladzkich Spotkaniach Plenerowych Osób Niepełnosprawnych. Jak co roku podczas pleneru powstały niepowtarzalne obrazy.

Prosto z pociągu udaliśmy się na spotkanie z naszymi kolegami i koleżankami z turnusu, którzy czekali już na nas pod Biblioteką w Koszalinie. Po radosnym powitaniu udaliśmy się na projekcje filmowe.

Dzisiaj o wschodzie słońca rozpoczęliśmy przygodę z Festiwalem Filmowym. W tym roku o statuetkę Motyla 2021 powalczą 33 filmy, wśród nich nasz film pt. „Podróże małe i duże”.

Stowarzyszenie „Bądź z Nami” poszukuje osoby do pracy do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Będzinie na stanowisko: księgowa/y
Wymiar czasu pracy: 1 etat.

Stowarzyszenie "Bądź z Nami" poszukuje osoby do pracy na stanowisko: Terapeuta Zajęciowy. Praca na czas zastępstwa.

Jak przetrwać upał ? Uczestnicy WTZ mają na niego sposób. Gdy świece przy pracy się topią, a klej i farby zbyt szybko wysychają, szukamy alternatyw do spędzania czasu w Warsztatach. Kino pod chmurką to świetna gratka dla miłośników filmów, a u nas takich nie brakuje.

W przepięknym dworze myśliwskim z 1840 r. zbudowanym dla rodziny Potockich, mieści się ośrodek szkoleniowy Stowarzyszenia "Akademia Łucznica".

  Arteterapia, a w szczególności ukierunkowana na sztuki plastyczne to ulubiona dziedzina naszej warsztatowej aktywności. Toteż posiadane talenty bardzo chętnie eksponujemy biorąc udział w różnego rodzaju konkursach plastycznych.

„Pasja wyprowadzi ludzi poza ich samych, poza ich wady, poza ich niepowodzenia."
Joseph Campbell

 

Wycieczki i różnego rodzaju wyjazdy rozwijają społeczne umiejętności podopiecznych WTZ. Są także doskonałą okazją do realizacji treningu ekonomicznego. Podczas wycieczki do Chorzowa mogliśmy zrealizować te wszystkie cele.

 

To była atrakcja, na którą czekaliśmy kilka długich miesięcy. Wszyscy lubimy wyjeżdżać na wycieczki a pandemia i związane z nią obostrzenia niestety nam to uniemożliwiały. Na szczęście udało się.

Wczorajszy dzień był dla nas bardzo emocjonujący, ponieważ odbył się wielki finał V Edycji Festiwalu FilmON w Krakowie.

Mimo trudnego czasu spowodowanego pandemią do Warsztatów w ostatnich dniach dotarły bardzo dobre informacje. Dostaliśmy wiadomości o sukcesach naszych uczestników.

Pomimo kolejnego zamknięcia placówki spowodowanego obostrzeniami Warsztaty są cały czas w kontakcie z podopiecznymi.

Od 18 stycznia Warsztaty są ponownie otwarte. Cieszymy się z powrotu uczestników

W dniu 14.01. dostaliśmy fantastyczną informację o sukcesie naszej uczestniczki Agnieszki w konkursie plastycznym.

Prezenty dostarczone, mamy nadzieję, że sprawiły Wam dużo radości.

W dniu dzisiejszym, korzystając z Waszej nieobecności kadra odbywa kolejne szkolenie, tym razem tematem szkolenia jest "Praca zdalna z podopiecznym".

W ramach projektu Inwestycja w Człowieka Środkiem do Osiągnięcia Efektów Społecznych realizowanego przez PCPR Będzin grupa naszych podopiecznych wzięła udział w turnusie szkoleniowo- rehabilitacyjnym.

Biegając, maszerując lub spacerując tak osoby z naszego Warsztatu pomagały w charytatywnym biegu zorganizowanym dla małej Oliwki.

W dniu 8.10.2020 grupa uczestników wzięła udział w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego.

W dniach 17- 30 września grupa naszych podopiecznych brała udział w kursie pracownika gospodarczego.

Jak co roku z wielką radością odpowiedzieliśmy na zaproszenie Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Familia" w Czeladzi.

Po wakacyjnej przerwie w dniu pierwszego września uczestnicy wrócą na zajęcia w Warsztatach Terapii Zajęciowej.

Warsztatowe wakacje tuż tuż. Na zakończenie cyklu reportaży WTZ Będzin News.

Zapraszamy do oglądania drugiego odcinka z cyklu reportaży WTZ Będzin NEWS.

Serdecznie zapraszamy do oglądania reportaży z naszych Warsztatów.

W dniu 15.07.2020 r. dostaliśmy informację o otrzymaniu wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym PRZEMIANY.

Składamy podziękowanie dla Starostwa Powiatowego w Będzinie za przekazane środki ochrony indywidualnej dla naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Bądź z Nami" w Będzinie.

Decyzją Wojewody Śląskiego 25.05.2020r. zostały ponownie otwarte placówki dziennego pobytu m.in. Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Zgodnie z zaleceniami Wojewody Śląskiego zawieszenie zajęć w naszych Warsztatach zostaje przedłużone do dnia 10 maja 2020r.

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej mogą ubiegać się o wsparcie w ramach nowego programu pomocowego PFRON.

W dniu 20 lutego odbyła się Zabawa Karnawałowa. Było wesoło.

W dniu 18.02.20 w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie odbył się II etap eliminacji regionalnych Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana’’.

W dniu 14.02.20 w restauracji Art – Cafe odbyła się zabawa walentynkowa.