Loading...

Świetna zabawa, emocje oraz łzy radości to wszystko towarzyszyło nam podczas Paraspartakiady Śląska i Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Bieżący miesiąc przebiegał w naszym WTZ pod hasłem wytężonej działalności edukacyjnej. Za sprawą Centrum Integracji Społecznej W Sławkowie mieliśmy możliwość odbycia szkolenia na temat „ Aktywnej Integracji”.

Dzisiaj do WTZ dotarła radosna wiadomość. Nasze Warsztaty podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Podwórkowej zajęły III miejsce!!!
Podczas festiwalu zaprezentowało się 31 ośrodków z całej Polski.
Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się pod hasłem "Rok 2021 - Rokiem Górali w województwie śląskim"

W dniu 16 listopada Warsztaty Terapii Zajęciowej wzięły udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Podwórkowej w Częstochowie.

"To, co kocham", to temat tegorocznej  XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego PFRON "Sztuka Osób Niepełnosprawnych". W dniu 29.10.2021r. nagrodę za zajęcie I miejsca odebrała nasza uczestniczka Ewelina

 

W sobotę 16 października w sali teatralnej MOKSiR w Chrzanowie odbył się wielki finał tegorocznej, jubileuszowej edycji Festiwalu "Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna". Nagrodę za zajęcie I miejsca odebrał nasz uczestnik Sebastian.
 
 

W dniu 12 października odbył się Wernisaż X Czeladzkich Spotkań Plenerowych Osób Niepełnosprawnych. To już 10 lat, gdy swoją nieprofesjonalną sztukę, mogą prezentować utalentowani artyści, głównie z niepełnosprawnością intelektualną z sześciu ośrodków pomocowych z Czeladzi, Będzina, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej
 

Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Familia" z Czeladzi nasza placówka została obdarowana w środki czystości podarowane od sponsora Firmy Henkel.

Nasza grupa podopiecznych wróciła szczęśliwie z turnusu rehabilitacyjnego w Darłówku.
Dwa cudowne tygodnie pełne wrażeń, niepowtarzalnych przeżyć, z wycieczką tramwajem wodnym rzeką Wieprzą do Darłowa, wycieczką do Kołobrzegu, rejsem statkiem.

 

Już po raz dziesiąty uczestnicy naszego WTZ wzięli udział w Czeladzkich Spotkaniach Plenerowych Osób Niepełnosprawnych. Jak co roku podczas pleneru powstały niepowtarzalne obrazy.

Prosto z pociągu udaliśmy się na spotkanie z naszymi kolegami i koleżankami z turnusu, którzy czekali już na nas pod Biblioteką w Koszalinie. Po radosnym powitaniu udaliśmy się na projekcje filmowe.

Dzisiaj o wschodzie słońca rozpoczęliśmy przygodę z Festiwalem Filmowym. W tym roku o statuetkę Motyla 2021 powalczą 33 filmy, wśród nich nasz film pt. „Podróże małe i duże”.

Stowarzyszenie „Bądź z Nami” poszukuje osoby do pracy do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Będzinie na stanowisko: księgowa/y
Wymiar czasu pracy: 1 etat.

Stowarzyszenie "Bądź z Nami" poszukuje osoby do pracy na stanowisko: Terapeuta Zajęciowy. Praca na czas zastępstwa.

Jak przetrwać upał ? Uczestnicy WTZ mają na niego sposób. Gdy świece przy pracy się topią, a klej i farby zbyt szybko wysychają, szukamy alternatyw do spędzania czasu w Warsztatach. Kino pod chmurką to świetna gratka dla miłośników filmów, a u nas takich nie brakuje.

W przepięknym dworze myśliwskim z 1840 r. zbudowanym dla rodziny Potockich, mieści się ośrodek szkoleniowy Stowarzyszenia "Akademia Łucznica".

  Arteterapia, a w szczególności ukierunkowana na sztuki plastyczne to ulubiona dziedzina naszej warsztatowej aktywności. Toteż posiadane talenty bardzo chętnie eksponujemy biorąc udział w różnego rodzaju konkursach plastycznych.

„Pasja wyprowadzi ludzi poza ich samych, poza ich wady, poza ich niepowodzenia."
Joseph Campbell

 

Wycieczki i różnego rodzaju wyjazdy rozwijają społeczne umiejętności podopiecznych WTZ. Są także doskonałą okazją do realizacji treningu ekonomicznego. Podczas wycieczki do Chorzowa mogliśmy zrealizować te wszystkie cele.

 

To była atrakcja, na którą czekaliśmy kilka długich miesięcy. Wszyscy lubimy wyjeżdżać na wycieczki a pandemia i związane z nią obostrzenia niestety nam to uniemożliwiały. Na szczęście udało się.

Wczorajszy dzień był dla nas bardzo emocjonujący, ponieważ odbył się wielki finał V Edycji Festiwalu FilmON w Krakowie.

Mimo trudnego czasu spowodowanego pandemią do Warsztatów w ostatnich dniach dotarły bardzo dobre informacje. Dostaliśmy wiadomości o sukcesach naszych uczestników.

Pomimo kolejnego zamknięcia placówki spowodowanego obostrzeniami Warsztaty są cały czas w kontakcie z podopiecznymi.

Od 18 stycznia Warsztaty są ponownie otwarte. Cieszymy się z powrotu uczestników

W dniu 14.01. dostaliśmy fantastyczną informację o sukcesie naszej uczestniczki Agnieszki w konkursie plastycznym.

Prezenty dostarczone, mamy nadzieję, że sprawiły Wam dużo radości.

W dniu dzisiejszym, korzystając z Waszej nieobecności kadra odbywa kolejne szkolenie, tym razem tematem szkolenia jest "Praca zdalna z podopiecznym".

W ramach projektu Inwestycja w Człowieka Środkiem do Osiągnięcia Efektów Społecznych realizowanego przez PCPR Będzin grupa naszych podopiecznych wzięła udział w turnusie szkoleniowo- rehabilitacyjnym.

Biegając, maszerując lub spacerując tak osoby z naszego Warsztatu pomagały w charytatywnym biegu zorganizowanym dla małej Oliwki.

W dniu 8.10.2020 grupa uczestników wzięła udział w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego.

W dniach 17- 30 września grupa naszych podopiecznych brała udział w kursie pracownika gospodarczego.

Jak co roku z wielką radością odpowiedzieliśmy na zaproszenie Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Familia" w Czeladzi.

Po wakacyjnej przerwie w dniu pierwszego września uczestnicy wrócą na zajęcia w Warsztatach Terapii Zajęciowej.

Warsztatowe wakacje tuż tuż. Na zakończenie cyklu reportaży WTZ Będzin News.

Zapraszamy do oglądania drugiego odcinka z cyklu reportaży WTZ Będzin NEWS.

Serdecznie zapraszamy do oglądania reportaży z naszych Warsztatów.

W dniu 15.07.2020 r. dostaliśmy informację o otrzymaniu wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym PRZEMIANY.

Składamy podziękowanie dla Starostwa Powiatowego w Będzinie za przekazane środki ochrony indywidualnej dla naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Bądź z Nami" w Będzinie.

Decyzją Wojewody Śląskiego 25.05.2020r. zostały ponownie otwarte placówki dziennego pobytu m.in. Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Zgodnie z zaleceniami Wojewody Śląskiego zawieszenie zajęć w naszych Warsztatach zostaje przedłużone do dnia 10 maja 2020r.

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej mogą ubiegać się o wsparcie w ramach nowego programu pomocowego PFRON.

W dniu 20 lutego odbyła się Zabawa Karnawałowa. Było wesoło.

W dniu 18.02.20 w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie odbył się II etap eliminacji regionalnych Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana’’.

W dniu 14.02.20 w restauracji Art – Cafe odbyła się zabawa walentynkowa.